CZY TWOJE PRZEKONANIA ODZWIERCIEDLAJĄ RZECZYWISTOŚĆ, CZY JĄ KREUJĄ?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy Twoje przekonania odzwierciedlają rzeczywistość, czy ją tworzą?

Odpowiedź na to pytanie urzeczywistnia się w zrozumieniu pojęcia rzeczywistości obiektywnej i subiektywnej oraz różnicy między nimi . Większość ludzi wierzy, że obiektywną rzeczywistość tworzą prawa fizyki rządzące Wszechświatem. Prawo grawitacji, termodynamika, elektromagnetyzm to tylko niektóre z tych praw. Ale prawda jest taka, że ​​nawet prawami fizycznymi rządzą wyższe prawa rzeczywistości.

Fizyka kwantowa stwierdza, że ​​wszystko na najdrobniejszym poziomie jest w rzeczywistości czystą energią, która jest świadoma, inteligentna i żywa. Ta energia jest kierowana i zarządzana przez samą świadomość. Dlatego prawami fizycznymi wszechświata w rzeczywistości rządzą mentalne prawa świadomości. Fizyczność jest rządzona przez duchowość.

Teraz, chociaż wiemy, że umysł rządzi materią, nie wystarczy powiedzieć, że możemy iść naprzód i próbować przeciwstawić się prawu grawitacji, skacząc z klifu tylko dla zabawy, bez rzeczywistego i mocno uzasadnionego celu działania. W tym miejscu niektórzy ludzie źle rozumieją prawdę i dlaczego robią głupie rzeczy, które mają niepożądane konsekwencje.

Prawami fizycznymi wszechświata rządzi nie tylko umysł pojedynczej jednostki, ale umysł uniwersalny. Uniwersalny umysł jest nieskończoną inteligentną świadomością Wszechświata, która jest połączona z umysłami każdej żywej istoty we wszechświecie. To uniwersalny umysł decyduje o tym, czy fizyczne prawo rzeczywistości jest podporządkowane umysłowi jednostki, czy nie.

 

Marek Zadęcki.