SEKRET POZNANIA WSZYSTKIEGO W CAŁEJ RZECZYWISTOŚCI.

To złudzenie, że możemy wiedzieć tylko pewne rzeczy, które Bóg nam objawił, ale tego, co jest ukryte, możemy nie wiedzieć. Prawda jest taka, że ​​możemy wiedzieć wszystko o całym wszechświecie. Cała wiedza jest umysłowa i możemy uzyskać dostęp do każdej jej części za pomocą umysłu. Tylko granice naszych przekonań określają, do jakiej wiedzy możemy mieć dostęp lub nie. Kiedy myślisz, że Bóg Cię powstrzymuje, możesz śmiało wydrzeć Bogu tę wiedzę. Będziesz wiedział, że On to udostępnia.

Sekret geniuszu tkwi w wykorzystaniu zasady korespondencji do zrozumienia wszystkich rzeczy . Rozumiejąc to, co jest na dole, jesteś w stanie pojąć to, co jest na górze i na odwrót. Możesz poznać całą rzeczywistość bez chodzenia do każdego miejsca. Możesz poznać cały świat bez wychodzenia za drzwi. Świat jest w Tobie. Wszystko, co widzisz na zewnątrz, jest odzwierciedleniem tego, co jest w środku. Nie ma niczego, co jest poza twoim zasięgiem percepcji. Stąd możesz obserwować, co tam jest.

Rzeczywistość ma charakter holograficzny . Część zawiera obraz całości. To, co znajdziesz w jednym obszarze, jest powielane w każdym innym obszarze. Prawda jest wszechobecna. To, co jest prawdziwe w jednym miejscu, musi być prawdziwe w każdym miejscu. Rzeczywistość ma wiele poziomów. Subiektywna prawda zmienia się z jednego poziomu na drugi. To, co jest subiektywnie prawdziwe na jednym poziomie, staje się zupełnie inne na innym poziomie. Zestaw reguł rządzących jednym poziomem może zostać zastąpiony przez zupełnie nowy na wyższym poziomie. Obiektywna prawda pozostaje taka sama na każdym poziomie.

 

Marek Zadęcki.