ŚWIADOMOŚĆ TO OBRONA PRZED MANIPULACJĄ RZECZYWISTOŚCIĄ.

Cała rzeczywistość jest utrzymywana przez świadomość. Dlatego tak ważne jest, aby utrzymywać swój umysł na Prawdzie, tak aby Twoja rzeczywistość dostosowała się do tego, co jest dla Ciebie najbardziej korzystne, zgodnie z myślami boskiej inteligencji.
Świadomość lub wiedza jest obroną przed duchowym atakiem lub manipulacją rzeczywistością .
Sama świadomość/wiedza chroni pasywnie, blokując czyjąś rzeczywistość przed próbami manipulacji przez negatywne siły. Ale kiedy takie siły zdołają przedostać się przez obszary pozbawione świadomości, to tylko poprzez aktywne wykorzystanie wiedzy i świadomości poprzez podjęcie działań w celu przeciwdziałania ich przestępstwom i nie poddawanie się ich chytrym próbom dalszego penetrowania Twojego królestwa i kradzieży Twojej energii, te ataki są pokonane.

Kiedy zdarzenie ma miejsce, niezależnie od tego, czy jest to atak, wypadek lub synchroniczność, najprawdopodobniej wydarzyło się z jakiegoś powodu. Mądrze byłoby zastanowić się nad jego możliwymi znaczeniami i jak najskuteczniej nauczyć się lekcji. Jeśli nie, lekcja może zostać wprowadzona ponownie i odczuwany jest bardziej nieuzasadniony ból. Powodem może być po prostu to, że doszło do ataku, ponieważ mógł. Lekcja polega więc na upewnieniu się, że to się nie powtórzy. Czasami zdarza się atak nie po to, by nauczyć nas czegoś nowego, ale by przypomnieć nam lekcję, o której zapomnieliśmy . Utrzymywanie lekcji w świadomości zapobiega wystąpieniu ataku. Dlatego ważne jest odświeżenie.

Negatywne siły nie chcą, abyś zdobywał wiedzę, ponieważ gdy rośniesz w siłę, zagraża to ich panowaniu na tym świecie. Zdobywanie wiedzy i jej stosowanie w naturalny sposób wzmacnia Twoją obronę. Tak więc sama wiedza, która czyni z Ciebie cel, może ochronić Cię przed poddaniem się atakom . Ci, którzy gromadzą wiedzę, nie traktując jej wystarczająco poważnie, aby zastosować ją w życiu, otrzymują wszystkie cele, które są związane z dużą wiedzą, ale posiadają tylko połowę ochrony, więc dość szybko zostają wyeliminowani.

Wybieranie jest podstawowym procesem niezbędnym do uczenia się i ewolucji duchowej. Wcielasz się w tym życiu, aby nauczyć się pewnego zestawu wcześniej ustalonych lekcji. Poprzez synchroniczność, Twoje Wyższe Ja kieruje przepływem Twojego życia, aby wprowadzić te lekcje, kiedy będziesz gotowy, aby się ich nauczyć. Ty wybierasz, jak uczysz się swoich lekcji, łatwy sposób oparty na świadomości lub trudny sposób oparty na ignorancji. W idealnych okolicznościach zawsze uczysz się swoich lekcji w najprostszy sposób , który jest najściślej powiązany z mentalnością Wyższego Ja, cnotliwą duchową pozycją obdarzoną świadomością i rozeznaniem.

Istnieje wiele możliwości zbłądzenia. Ponieważ masz wolną wolę, możesz popełniać „błędy”. Co gorsza, negatywne siły istnieją po to, aby oszukać i manipulować Tobą, aby zboczyć jak najdalej od Twojej ścieżki życiowej. Nie ma złej ścieżki przez życie, ponieważ wszystkie prowadzą w końcu do tego, że nauczysz się tych samych lekcji. Niemniej jednak, im dalej odchodzisz od najłatwiejszej ścieżki, tym dłuższa, zawiła i bolesna jest droga do nauczenia się tej konkretnej lekcji. W ten sposób dla każdej danej lekcji wybierasz stopień bolesnego cierpienia niezbędnego do jej nauczenia się. Jeśli wybierasz z rozeznaniem, żadne cierpienie nie jest konieczne.

Kiedy negatywne istoty nie mogą ominąć Twojej wolnej woli w obszarze, który masz świadomość, wszystko, co mogą zrobić, to oferować wybory, nakierowując je, abyś był bardziej skłonny wybrać opcję negatywną i tym samym splamić swoją istotę. Jakkolwiek są stronnicze, dopóki są to nadal wybory, Twoja wolna wola nie zostanie naruszona. To zdumiewające, do jakiego stopnia można dokonać manipulacji, która nie kwalifikuje się jako naruszenie wolnej woli, ponieważ „pozwolenie” to szerokie pojęcie.

Nie możesz wygrać, dokonując wyborów, które dają ci przeciwnicy. Zawsze szukaj trzeciej opcji, sposobu pomijania, omijania lub obchodzenia zasad, które próbują na Ciebie narzucić. Najlepszym sposobem na wygranie gry jest zaprzestanie gry zgodnie z jej zasadami. Ich gry są dostosowane do tego, co wiedzą o tym, jak reagujesz, więc przestań reagować i zmieniaj swoje metody zgodnie z sytuacją na podstawie tego, co wydaje się najmądrzejszą rzeczą do zrobienia. Dostosowując swoje metody do ich podejścia, zawsze jesteś o krok do przodu. Ale generalnie mądrze jest nawet nie grać w ich gry, więc uważaj na wpadnięcie w ich zasadzkę. Pozostań skoncentrowany na swoim terytorium, na którym świeci światło . Wygraj, przekraczając system.

Posiadanie wiedzy i świadomości sprawia, że ​​jesteś mniej przewidywalny. Im więcej masz wiedzy, tym więcej masz wolnej woli, tym więcej wyborów możesz dokonać, ponieważ jesteś świadomy tych wyborów i tym trudniej jest im obliczyć, co będziesz dalej robić. Bycie nieprzewidywalnymi sprawia, że ​​są mniej wydajni w ataku, ponieważ muszą rozłożyć swoje zasoby, aby uwzględnić szerszy zakres prawdopodobnych słabości.

Nie wszystkie lekcje muszą być przeżywane z bólem, ponieważ jest oczywiste, że mądrzy ludzie mogą uczyć się na błędach innych. Wynika to z koncepcji, że tak naprawdę wszyscy jesteśmy „jednym” na podstawowym poziomie duszy, a uczenie się na błędach innych jest działaniem, które ilustruje prawidłowe zrozumienie tej zasady. Ciągłe doświadczanie czegoś negatywnego dla siebie jest znakiem, że jest się oddzielnym, samotnym i bardziej zindywidualizowanym niż jest w rzeczywistości. Ceną tej ignorancji jest cierpienie przez bolesne doświadczenie. Doświadczenie jest środkiem do zakończenia nauki lekcji .
Ci, dla których ostatecznym celem jest doświadczenie, idą negatywną ścieżką.
Staraj się uczyć ze wszystkiego, czego doświadczasz.

Jeśli jesteś otwarty na uczenie się na podstawie swoich doświadczeń, to im bardziej jesteś atakowany, tym większą wiedzę zdobywasz.

Podejmuj hazard za każdym razem, gdy Cię atakują. Albo wygrają, a ty stajesz się słaby, albo przegrają, a Ty staniesz się silniejszy. To Twój wybór. W końcu strzelają sobie w stopę, gdy atakują silny cel. Dlatego zawsze starają się atakować, gdy mają wystarczająco dużą szansę na wygraną lub gdy wypłata jest warta ryzyka. Przestają atakować, gdy cel okaże się trudnym przypadkiem. Wolą skupić swoją energię na innych miejscach, w których mogą wywrzeć większy wpływ na swoją sprawę.
Przeczytaj, proszę powyższe zdania ze zrozumieniem i domyśl się kogo mam na myśli.

 

Marek Zadęcki.